Pałac Kotulińskich | Hotel w Pałacu Bielsko-Biała | Hotel Pszczyna

KONFERENCJE

PRZYJĘCIA WESELNE

Historia Pałacu do chwili obecnej

W roku 1945 Pałac został upaństwowiony. Wówczas utworzono w nim szkołę rolniczą, która funkcjonowała tam przez lata. 24 lutego 1960 roku Pałac został wpisany do rejestru zabytków.

W 1984 roku miał miejsce pożar spichlerza nieopodal Pałacu, czego efektem była dewastacyjna rozbiórka większości jego murów 3 lata później.

W roku ok. 1990 Pałac ostatecznie przechodzi na własność miasta, w tym czasie działa w nim ośrodek doskonalenia zawodowego.

W 2001 roku Pałac kupuje firma Pascal Polska z zamiarem urządzenia w nim luksusowego hotelu. Niestety firma popada w finansowe tarapaty i od tego czasu Pałac niszczeje.

W październiku 2006 roku Pałac od syndyka kupuje firma POLPLAST, która natychmiast przystępuje do zabezpieczenia obiektu przed dalszą dewastacją. Prace remontowe rozpoczęto od uzupełnienia muru i ogrodzenia oraz uzupełnienia brakujących elementów pokrycia dachowego w postaci blach ocynkowanych zabezpieczających przed dalszym zamakaniem poddasza i kolejnych kondygnacji budynku.

W 2007 roku Pracownia Projektowa ZAP Piotr i Zofia Wawrzeńczyk z Bielska - Białej rozpoczęła prace projektowe i dokumentacyjne zespołu pałacowo-parkowego. Oprócz tego wykonano prace związane z porządkowaniem parku, wyraźnie zmienił się wygląd zewnętrzny pałacu. Nadzór budowlany nad wszelkimi odbywającymi się pracami budowlanymi w obiekcie wykonał czechowiczanin - Pan Tadeusz Habrzyk, który posiada stosowne uprawnienia konserwatorskie. W tym samym roku wykonano również przyłącze prądu na terenie pałacu.

W 2008 roku zakończono prace dokumentacyjno-projektowe i kosztorysowe. W realizację tego etapu zaangażowanych było w sumie 35 osób - projektantów, konserwatorów zabytków, budowlańców, kosztorysantów. Otrzymano pozwolenie na wykonanie remontu konserwatorskiego zespołu pałacowo-parkowego Pałacu Kotulińskich z adaptacją na funkcję hotelową oraz rozpoczęto prace związane w przygotowaniem  studium wykonalności wraz z analizą ekonomiczno-finansową inwestycji oraz pozyskaniem dofinansowania.

W lipcu 2011 roku ostatecznie powstał hotel "Pałac Kotulińskich".

 

Rezerwuj online

POLPLAST W.Zych SPÓŁKA Z O.O.
SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA
W LIKWIDACJI
w upadłości likwidacyjnej
oddział  w Czechowicach-Dziedzicach.
43-502 Czechowice-Dziedzice ul. Zamkowa 2

Syndyk masy upadłości Danuta Wieczorek

Syndyk Danuta Wieczorek, tel: 604 812 414

sydnyk.dw@gmail.com

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij